Přejít k menu

Filtry a příslušenství

Příslušenství k plastovým jímkám a nádržím na pitnou vodu firmy Betaxo tvoří například plně kompatibilní filtr, litinový poklop či prodlužovací komín.

Příslušenství k plastovým jímkám a nádržím na pitnou vodu firmy Betaxo tvoří například plně kompatibilní filtr, litinový poklop či prodlužovací komín.

Filtry slouží k čištění použité vody. Lze jich využít jak u vody užitkové tak i u splaškové vody již přečerpané v dvoukomorovém septiku. Filtry nám napomáhají nejen k šetření vody, ale rovněž k ochraně přírody, která nebude kontaminována znečištěnou vodou. Vypustit do přírody nefiltrovanou vodu je konec konců prohřeškem nejen proti přírodě, ale i proti zákonným ustanovením. S filtry Betaxo se takovým hříšníkem zaručeně nestanete.

Litinový poklop je bezpečnostním příslušenstvím, které má za cíl zabránit padání nežádoucích prvků do nádrže na vodu či do plastové jímky. Pokud by byla nádrž nebo jímka bez poklopu, mohlo by dojít ke kontaminaci pitné vody vodou dešťovou. K nezakryté jímce mají rovněž bez omezení přístup všechna zvířata, ať už domácí nebo zaběhnutá z přírody.  Podzimní dny by plnily Vaši plastovou jímku po okraj spadanými listy ze stromů. Nemluvě pak o tom, jaké nebezpečí taková nechráněná nádrž představuje pro rodiny s dětmi.

Litinový poklop všechny tyto problémy i rizika řeší. Není nic snazšího, než přiklopit plastovou jímku nebo nádrž na vodu vhodným poklopem. Nic se nemůže stát nám ani našim nejbližším.

Litina se vyznačuje maximální pevností, takže Vaše děti stejně tak jako domácí mazlíčci nemají šanci poklop jímky odhrnout či jakkoli poškodit. Bezpečnost litinových poklopů je firmou Betaxo plně zaručena.

Pokud Vám k plastové jímce či nádrži na vodu již zakopané v zemi a zasypané kamenivem nebo štěrkopískem chybí část komínu, na nějž se dá litinový poklop usadit, nezoufejte. Pomoc je snadná. Stačí si u nás zakoupit prodloužení komínu o 500 mm. Řeknete si – o takový kousek? Proč? Věřte, že i absence tak malé části plně kompatibilního příslušenství může pohodlné využívání jímky značně zkomplikovat. Právě proto jsme pro Vás v rámci našeho e-shopu připravili tuto kategorii.

Zobrazit celý text